Laulustuudio asutaja/juhataja ja õpetaja Kätlin Truus

fot3204E-post: katlin@mammamia.ee
Haridustase: Kunstide Magister laulu erialal

Haridustee:
– Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia: 2008 – 2012 – Kunstide Magister, ooperilaulu eriala dots. Nadja Kuremi lauluklass, lisaks tehtud pedagoogiline suund ja seeläbi saadud õpetaja kvalifikatsioon.
– Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia: 2003-2008 – Humanitaarteaduste Bakalaureus, laulueriala ja ooperilaulu suund, dots. Nadja Kuremi lauluklass
– Põlva Ühisgümnaasium: 1989-2001
– Põlva Muusikakool: 1990-1998

Tutvustus

2013- tänaseni vabakutseline vokaalartist ning Mamma Mia Laulustuudio asutaja, juhataja ning õpetaja
2008- 2013: Rahvusooper Estonia: ooperikoori artist
2005 – 2007: Teater Vanemuine: W.A. Mozarti ooper „Võluflööt“ Esimese poisi osa.
01/2006 – 01/2007: Eesti Kontsert: esinemised kollektiiviga Sax Est

Laulmisega tegin tutvust juba 3-aastaselt, esimene suurem esinemine oli laste laulukonkursil Laulumaias aastal 1987, kahel korral esinenud laulukonkursil Laulukarussell ning saates Kaks takti ette. Lõpetasin 1996. aastal Põlva Muusikakooli viiulierialal. 2001. aastal astusin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikaliselaulu ettevalmistuskursusele Tamara Novitshenko lauluklassi. 2005. aastal jätkasin õpinguid dots. Nadja Kuremi lauluklassis. Osalenud mitmetes Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio etendustes. 2005-2006. aastal laulsin teater Vanemuises ooperis ,,Võluflööt“ esimese poisi osa. Esinenud solistina koos E-Stuudio kammerkooriga ja Jaan Randvere sümfooniaorkestriga. Mitmel korral esinenud Võru vaskpillipäevade raames toimunud kontsertidel. Samuti andnud jõulukontserte ja sügiskontserte koos Põlva Maarja kammerkooriga ning mitmeid kontserte koos saksofonkvartetiga “SaxEst”.

Laulustuudio õpetaja Kadri Reinsalu

anu süünip2

Mina olen Kadri. Mulle meeldib mõelda, et igaühe jaoks siin ilmas on oma rada. Minu kireks on alati olnud lapsed ja muusika. Tundub, et olen oma raja leidnud beebide ja väikelaste muusikaõpetajana.

Olen hariduselt muusikaterapeut ning kuulun Eesti Muusikateraapia Ühingusse.

Ma armastan lugeda ilukirjandust ja luulet,  hoida kursis end kirjanduse, teatri ja muusikamaailmaga. Aeg-ajalt olen kirglik näputöö tegija. Oma keha püüan hoida tervisesporti tehes. Ma naudin kodusolemist ning üle kõige meeldib mulle oma väikse perega koos olla.

Muusikaterapeudina tean, kui suur mõju võib olla muusikal ning kui hõlpsalt on selle kaudu võimalik mänguliselt avastada, areneda, omandada uusi oskuseid, väljendada end lauldes ja liikudes, õppida arvestama teiste grupi liikmetega ning see kõik võib olla tore! Uurimused on tõestanud, et väikelapse aju on kui suur käsn, mis on võimeline väga väikese aja jooksul omandama nii paljusid uusi teadmisi ja oskusi. Iga väike laps on suur ime. Tunnetan õpetajana vastutust nende ees ja teen oma tööd vaid armastusega.

 

Laulustuudio õpetaja Liisi Jalukse

Mina olen Liisi. Laulmisega tegin tutvust juba 5-aastaselt, esimene suurem esinemine oli laste laulukonkursil Laulumaias aastal 1987. 1988. alustasin kooliteed 21. Koolis muusikakallakuga klassis ning aasta hiljem alustasin ka Tallinna Muusikakoolis kandleõpinguid. Samal aastal liitusin tütarlastekooriga “Ellerhein”, kus laulsin kokku 11 aastat.

Sealt edasi laulsin mitmes kammerkooris (kammerkoor “Carpe Diem” Tomi Rahula juhendamisel; EBS kammerkoor) kuni 24 eluaastani. Aastal 2008-2009 läbisin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise laulu/hääleseade kursuse Pirjo Püvi juhendamisel.

Aastal 2010 otsustasin aga suunda muuta ning kandideerisin Inglismaal Guildfordis asuvasse kaasaegse muusika akadeemiasse (The Academy of Contemporary Music) ning minust sai nn crossover laulja.

Omandasin diplomi kaasaegse muusika esitamises kogudes muuhulgas teadmisi muusikaärist, bändis laulmisest ning komponeerimisest.

Koolis õpetatavaks meetodiks oli SLS ehk Speech Level Singing Method (tõlk. rääkimise kõrgusel laulmine), milles olen ka kooli järgselt ennast täiendanud ning meetodit õpetanud. 2013 aasta kevadel alustasin akustilise kitarri õpinguid.

 

Laulustuudio õpetaja Merli Rosar

2017. aastal omandasin Tallinna Ülikoolis haridusteaduse magistrikraadi ning teadmised tööks alushariduse pedagoogina. Mul on inspireeriv ja lennuka fantaasiaga poeg Kenert (7.a). Olen pärit neljalapseliselt perest ja tundunud alati huvi lastega koosolemise, kasvamise ning nende toetamise vastu. Minu suur kirg on olnud ka teater ja muusika. Olen veendumusel, et töö õpetajana on võimaldanud ühendada mitmed huvid ning seeläbi pakkuda lastele midagi tõeliselt meeldejäävat.

Juba ammu ei saa lastega tegutseda selliselt, et kõik oskavad, teevad, mängivad ja mõtlevad ühtemoodi. Olen arvamusel, et peamine ei ole mitte mida lastele välja pakkuda ja koos teha, vaid kuidas! Kontakt lapse ja õpetaja vahel on kõige aluseks, et kujuneks toimiv ja kvaliteetne koosveedetud aeg. Minu üks peamisi mõtteid elus on järgmine: “Iga hetk on kordumatu. Need sekundid, minutid, tunnid, päevad ei tule meile kunagi enam tagasi!” Seda enam on mul hea meel, et saan olla osa kellegi kordumatust hetkest. Mulle on usaldatud aega, mistõttu olen võtnud oma südameasjaks, et see aeg olgu positiivne ja meeldejääv.

Minu huvi on ka kaasa teha erinevates heategevusprojektides, mis muudavad laste elu veelgi paremaks. Teiste hulgas on olnud hea koostöö Toidupanga ja Heategevusfondi Minu Unistuste Päeva meeskonnaga.

Laulustuudio näitlejameisterlikkuse õpetaja Irmeli Saarsalu

Irmeli Saarsalu on sündinud priimabaleriini ja jazz-saksofonisti tütrena ning on olnud lapsest saati tihedalt seotud teatri ja muusikaga. Ta on sündinud Tallinnas, kus lõpetas Tallinna Saksa Gümnaasiumi saksakeelse osakonna. Hiljem elanud pikemaajaliselt Ameerika Ühendriikides, kuhu suundus elama ema juurde. Osutus väljavalituks ning õppis New Yorgis Anthony Abesoni draamastuudios näitlemist ning stsenaristikat, põhierialana kaamera ees näitlemist filmi ja televisiooni jaoks. Kaasa teinud teatriprojektides Manhattanil, New Yorgis. Lisaks mänginud Eesti teleseriaalides „Kodu Keset Linna” ja „Kättemaksukontor”. Omandas University of Nevada Las Vegases (UNLV) Humanitaarteaduste Bakalaureuse kraadi Võõrkeeltes ning kirjanduses, põhierialaga Saksa keeles ja kirjanduses. Ülikooli ajal töötas Inglise keele ja kirjanduse osakonnas assistendina ning kõrvalainena õppis UNLV koreograafia osakonnas tantsu erialal. Õppinud ning täiendanud end Torino Ülikoolis Itaalias Euroopa ning Itaalia filmi ja kultuuri vallas. Osutus väljavalituks programmis National Education for Women’s.

Laulustuudio tantsuõpetaja Angela Aavik

 AngelaOlen tegelenud tantsimisega nii kaua kui mäletan. Päris pisikeselt algas kõik iluvõimlemisest ja võistlustantsust, edasi viis tee showtantsu, hip-hopi ja cheerleadingu juurde. Üsna peagi taipasin, et tahan tantsu- ja liikumislusti jagada ka teistega. Nii olengi teisi treeninud alates 14-aastasest peale. Minu juures on tantsutrennides olnud lapsi alates 3.elueast lõpetades täiskasvanutega.

Vaatamata suurele tantsuarmastusele on mu elus alati olnud koht ka laulmisel ja muusikal. Kõigest 3-aastasena alustasin laulmist laulustuudios, kooli minnes viis tee mind kooridesse ning solistilaulu ning laulsin mitu hooaega ka Eesti Lastekooris. Hetkel on laulmine minu jaoks lihtsalt “kutsehaigus” autoroolis ning mul on hea meel, et olen saanud selle taasleida liikumistundides lastega lauldes.

Lastega töötamisel pean kõige olulisemaks suhet lastega. Kui mõistmine on hea ning vahel saab tundides ka nalja, mööduvad ka raskeimad proovid ladusamalt. Mamma Mias olen liikumistunde andnud alates 2015.aasta sügisest ning need lapsed võitsid hetkega minu südame- missugused ägedad noored inimesed!

 

Laulustuudio kujunduskunstnik Triin Simson

Olen alates 2012. aastast olnud vabakutseline kujunduskunstnik.

Lõpetasin 2015. aastal Eesti Kunstiakadeemia disaini eriala bakalaureuse kraadiga, kus minu lemmikteemaks sai ruum ja jätkan hetkel õpinguid magistrantuuris samas ülikoolis kuid stsenograafia erialal, mis võimaldab süvenenumalt vaadata nähtuste sisse, mis teatrilaval toimuvad.  Koos Mamma Mia Laulustuudioga olen saanud mitmeid oskusi rakendada nii plakatite, kutsete, meenete kui lavakujunduste loomisega.

Ma arvan, et kunstiga on lood nagu iga teise hea asjaga – peab harjuma. Näiteks selleks, et inimene hakkaks ooperist lugu pidama, peaks ta lapsest saadik ooperis käima. Või võtame näiteks mõne hea delikatessi. Me tõenäoliselt keegi ei suutnud esimese hoobiga nautida hallitusjuustu või austreid või pooltoorest liha või sushit…eriti selgelt näeb seda laste pealt, kelle toidulaud on alguses väga lihtne ja kohati liiga ühetaoline…makaronid, siis makaronid ja võibolla veel kord makaronid. Aja möödudes lisandub üha põnevamaid roogi, sest maitsemeel, nagu iga teinegi areneb. Neid häid maitseid püüamegi kõik koos harjutada ja avastada.