Laulustuudio asutaja/juhataja ja õpetaja Kätlin Truus

fot3204E-post: katlin@mammamia.ee
Haridustase: Kunstide Magister laulu erialal

Haridustee:
– Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia: 2008 – 2012 – Kunstide Magister, ooperilaulu eriala dots. Nadja Kuremi lauluklass, lisaks tehtud pedagoogiline suund ja seeläbi saadud õpetaja kvalifikatsioon.
– Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia: 2003-2008 – Humanitaarteaduste Bakalaureus, laulueriala ja ooperilaulu suund, dots. Nadja Kuremi lauluklass
– Põlva Ühisgümnaasium: 1989-2001
– Põlva Muusikakool: 1990-1998

Tutvustus

2013- tänaseni vabakutseline vokaalartist ning Mamma Mia Laulustuudio asutaja, juhataja ning õpetaja
2008- 2013: Rahvusooper Estonia: ooperikoori artist
2005 – 2007: Teater Vanemuine: W.A. Mozarti ooper „Võluflööt“ Esimese poisi osa.
01/2006 – 01/2007: Eesti Kontsert: esinemised kollektiiviga Sax Est

Laulmisega tegin tutvust juba 3-aastaselt, esimene suurem esinemine oli laste laulukonkursil Laulumaias aastal 1987, kahel korral esinenud laulukonkursil Laulukarussell ning saates Kaks takti ette. Lõpetasin 1996. aastal Põlva Muusikakooli viiulierialal. 2001. aastal astusin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikaliselaulu ettevalmistuskursusele Tamara Novitshenko lauluklassi. 2005. aastal jätkasin õpinguid dots. Nadja Kuremi lauluklassis. Osalenud mitmetes Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio etendustes. 2005-2006. aastal laulsin teater Vanemuises ooperis ,,Võluflööt“ esimese poisi osa. Esinenud solistina koos E-Stuudio kammerkooriga ja Jaan Randvere sümfooniaorkestriga. Mitmel korral esinenud Võru vaskpillipäevade raames toimunud kontsertidel. Samuti andnud jõulukontserte ja sügiskontserte koos Põlva Maarja kammerkooriga ning mitmeid kontserte koos saksofonkvartetiga “SaxEst”.

Laulustuudio õpetaja Kadri Reinsalu

anu süünip2

Mina olen Kadri. Mulle meeldib mõelda, et igaühe jaoks siin ilmas on oma rada. Minu kireks on alati olnud lapsed ja muusika. Tundub, et olen oma raja leidnud beebide ja väikelaste muusikaõpetajana.

Olen hariduselt muusikaterapeut ning kuulun Eesti Muusikateraapia Ühingusse.

Ma armastan lugeda ilukirjandust ja luulet,  hoida kursis end kirjanduse, teatri ja muusikamaailmaga. Aeg-ajalt olen kirglik näputöö tegija. Oma keha püüan hoida tervisesporti tehes. Ma naudin kodusolemist ning üle kõige meeldib mulle oma väikse perega koos olla.

Muusikaterapeudina tean, kui suur mõju võib olla muusikal ning kui hõlpsalt on selle kaudu võimalik mänguliselt avastada, areneda, omandada uusi oskuseid, väljendada end lauldes ja liikudes, õppida arvestama teiste grupi liikmetega ning see kõik võib olla tore! Uurimused on tõestanud, et väikelapse aju on kui suur käsn, mis on võimeline väga väikese aja jooksul omandama nii paljusid uusi teadmisi ja oskusi. Iga väike laps on suur ime. Tunnetan õpetajana vastutust nende ees ja teen oma tööd vaid armastusega.

 

Laulustuudio õpetaja Liisi Jalukse

Mina olen Liisi. Laulmisega tegin tutvust juba 5-aastaselt, esimene suurem esinemine oli laste laulukonkursil Laulumaias aastal 1987. 1988. alustasin kooliteed 21. Koolis muusikakallakuga klassis ning aasta hiljem alustasin ka Tallinna Muusikakoolis kandleõpinguid. Samal aastal liitusin tütarlastekooriga “Ellerhein”, kus laulsin kokku 11 aastat.

Sealt edasi laulsin mitmes kammerkooris (kammerkoor “Carpe Diem” Tomi Rahula juhendamisel; EBS kammerkoor) kuni 24 eluaastani. Aastal 2008-2009 läbisin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise laulu/hääleseade kursuse Pirjo Püvi juhendamisel.

Aastal 2010 otsustasin aga suunda muuta ning kandideerisin Inglismaal Guildfordis asuvasse kaasaegse muusika akadeemiasse (The Academy of Contemporary Music) ning minust sai nn crossover laulja.

Omandasin diplomi kaasaegse muusika esitamises kogudes muuhulgas teadmisi muusikaärist, bändis laulmisest ning komponeerimisest.

Koolis õpetatavaks meetodiks oli SLS ehk Speech Level Singing Method (tõlk. rääkimise kõrgusel laulmine), milles olen ka kooli järgselt ennast täiendanud ning meetodit õpetanud. 2013 aasta kevadel alustasin akustilise kitarri õpinguid.

 

Laulustuudio õpetaja Merli Rosar

2017. aastal omandasin Tallinna Ülikoolis haridusteaduse magistrikraadi ning teadmised tööks alushariduse pedagoogina. Mul on inspireeriv ja lennuka fantaasiaga poeg Kenert (7.a). Olen pärit neljalapseliselt perest ja tundunud alati huvi lastega koosolemise, kasvamise ning nende toetamise vastu. Minu suur kirg on olnud ka teater ja muusika. Olen veendumusel, et töö õpetajana on võimaldanud ühendada mitmed huvid ning seeläbi pakkuda lastele midagi tõeliselt meeldejäävat.

Juba ammu ei saa lastega tegutseda selliselt, et kõik oskavad, teevad, mängivad ja mõtlevad ühtemoodi. Olen arvamusel, et peamine ei ole mitte mida lastele välja pakkuda ja koos teha, vaid kuidas! Kontakt lapse ja õpetaja vahel on kõige aluseks, et kujuneks toimiv ja kvaliteetne koosveedetud aeg. Minu üks peamisi mõtteid elus on järgmine: “Iga hetk on kordumatu. Need sekundid, minutid, tunnid, päevad ei tule meile kunagi enam tagasi!” Seda enam on mul hea meel, et saan olla osa kellegi kordumatust hetkest. Mulle on usaldatud aega, mistõttu olen võtnud oma südameasjaks, et see aeg olgu positiivne ja meeldejääv.

Minu huvi on ka kaasa teha erinevates heategevusprojektides, mis muudavad laste elu veelgi paremaks. Teiste hulgas on olnud hea koostöö Toidupanga ja Heategevusfondi Minu Unistuste Päeva meeskonnaga.

Triin Simson

Olen alates 2012. aastast olnud vabakutseline kujunduskunstnik.

Lõpetasin 2015. aastal Eesti Kunstiakadeemia disaini eriala bakalaureuse kraadiga, kus minu lemmikteemaks sai ruum ja jätkan hetkel õpinguid magistrantuuris samas ülikoolis kuid stsenograafia erialal, mis võimaldab süvenenumalt vaadata nähtuste sisse, mis teatrilaval toimuvad.  Koos Mamma Mia Laulustuudioga olen saanud mitmeid oskusi rakendada nii plakatite, kutsete, meenete kui lavakujunduste loomisega.

Ma arvan, et kunstiga on lood nagu iga teise hea asjaga – peab harjuma. Näiteks selleks, et inimene hakkaks ooperist lugu pidama, peaks ta lapsest saadik ooperis käima. Või võtame näiteks mõne hea delikatessi. Me tõenäoliselt keegi ei suutnud esimese hoobiga nautida hallitusjuustu või austreid või pooltoorest liha või sushit…eriti selgelt näeb seda laste pealt, kelle toidulaud on alguses väga lihtne ja kohati liiga ühetaoline…makaronid, siis makaronid ja võibolla veel kord makaronid. Aja möödudes lisandub üha põnevamaid roogi, sest maitsemeel, nagu iga teinegi areneb. Neid häid maitseid püüamegi kõik koos harjutada ja avastada.

 

Karin Vee

“Kas tead, et laul paneb silmad särama, ajab nutu ära ja teeb tuju heaks..”

Mina olen Karin ja olen muusikaga koos üles kasvanud ning soovin seda rõõmu muusikast ka teistega jagada. Just sellepärast astusin sisse 2008.aastal Tallinna Ülikooli ustest ning peale 5 aastat õppimist omandasin haridusteaduste magistrikraadi muusikaõpetajana. Hetkel töötan sellel erialal juba viiendat aastat ning see on olnud üks vahva ja arendav teekond.

Mina leian, et mäng on lapse töö ja laps õpibki kõige paremini mängides. Seega on minu eesmärgiks ka oma tunde läbi viia mänguliselt ja mitmekesiselt.

Püüan käia ennast võimalikult tihti koolitamas ning olen ka ise muusikaliselt aktiivne. Laulan Tallinna Ülikooli ansamblis Vox Nova ja käin aeg ajalt kontsertmeistrina kollektiive saatmas.
Lisaks usun ma, et terves kehas elab terve vaim ning ka spordil on minu elus tähtis koht. Mängin võrkpalli, keeglit ja käin spordiklubis.

 

Siret Sulaoja

Siret on Mamma Mia Laulu- ja Huvistuudioga seotud juba teist aastat. Ta on meie stuudio sportlik hing, kes seab tantsuliigutused laulude järgi. Siret armastab tööd lastega ning arvab, et lastega koostöö peegeldabki just õpetaja olemust. Sireti tundides saab lisaks õpitud tantsusammudele ka kõhulihased treenitud, sest nalja saab palju.