ARMAS  LAULU-& MUUSIKASÕBER!!!

Mamma Mia Laulu-ja Huvistuudio ootab registreerima laululapsi alates 3-ndast eluaastast, erinevad vanusegrupid on leitavad siit. Tegutseme Rae vallas Peetri alevikus Peetri koolis. Laulutunnid toimuvad 1-2 korda nädalas.

IMG_7810

Mamma Mia Laulustuudios õpetame lastele erinevaid lavalisi liikumisi, lauluharjutusi, laulustiile ning laule. Samuti on väikestel lauljatel võimalik harjutada laulmist  mikrofoniga.

Oma tundidesse soovime tuua erinevate muusikastiili esindajaid: poplauljaid, ooperilauljaid jpm. Külastame erinevaid etendusi ja üritusi: Rahvusooper Estonia, Muusika-ja Teatriakadeemia, erinevad lauluvõistlused jne. Mälestuseks nii osavõtjatele kui  ka kaasaelajatele salvestame  igal aastal õpitut.

Mamma Mia Laulustuudio hümni leiad siit

Mamma Mia Laulustuudio Facebooki lehekülg avaneb siit

Mamma Mia Laulustuudio tegemisi ja laulustuudio juhatajat tunnustati vabariigi aastapäeval 2016 aastal Rae´Valla kultuurielu edendajana

Kätlin Truus: tulevane superstaar ei pruugi mudilasena viisi pidada

Mamma Mia Kätlini elu on täis muusikat

LAULUSTUUDIO EESMÄRGID

Laulustuudio eesmärk on lastes huvi äratamine muusika ja laulmise vastu. Muusikaõpetus sisaldab lauluoskuste ja rütmitunde arendamist, solfedžo algteadmiste ning muusikaalase terminoloogia õpetamist ja erinevate muusikastiilide tutvustamist. Peamisteks eesmärkideks on lapse igakülgne arendamine läbi muusika ja laulmise ning muusikalise maitse ja hindamisoskuse kujundamine. Laulustuudio peamisteks ülesanneteks on lapse muusikalise kuulmise arendamine; kujutlusvõime, mälu, tähelepanu ja fantaasia arendamine; aktiivse ja emotsionaalse vastuvõtuvõime kujundamine ning elementaarse muusikalise kirjaoskuse kujundamine.

Mamma Mia Laulustuudio  sünnilugu

plakat 10.03

Millest tekkis mõte avada laste laulustuudio?

Laste laulustuudio loomine oli minul mõtetes juba aastaid. Eriti aktiivselt hakkas mõte edasi arenema peale tütre sündi. Tütar on tänaseks kahe aastasena ja laulab juba väga innukalt. Nägin, kui palju rõõmu pakkus talle laulmine ning lisaks on läbi laulmise juurde tulnud palju sõnu ja väljendamisoskust. Usun, et muusika  ja laulmine arendab lapsi ja oleksin üliõnnelik kui kasvaks meie seast palju noori, kes tegeleks laulmisega ka tulevikus.

Kuidas sina ise muusika juurde jõudsid ning milline on sinu kvalifikatsioon? 

Nagu ütleb Heldur Karmo laul “Muusika on rõõmu jaoks,” nii on ka minu elu kulgenud läbi muusika ja laulmise. Kui olin alles 3 aastane tüdrukutirts, soovisin üle kõige laulda, valimata kohta ja aega …. See võis olla vanaema köögilaua peal, kui ka poe järjekorras. Kui palju oli rõõmu sellest, et sain esineda ja seda juba laval … Olen üliõnnelik, et minu vanemad oskasid mind suunata muusika juurde. Lõpetasin Põlva Lastemuusikakooli viiuli eriala ja peaaegu terve oma lapsepõlve laulsin Põlvas E Stuudios. Esinemisi oli nii solistina, ansamblina kui ka tütarlastekooris. Sealt edasi juba Tallinnasse Eesti Muusika ja Teatri akadeemiasse, kus olen omandanud nii bakalaureuse kui ka magistrikraadi laulu erialal.

Laulustuudio asutaja ja õpetaja Kätlin Truus.