skip to Main Content

Kas te teate mõnda inimest, kes oskab igast sõnast laulu teha? Mina olen üks neist!

Suurim kink, mis ma oma perelt olen saanud, on muusika! Selle kauni helina mu hinge istutasid minu vanemad: kitarrimängu armastav isa ning laulmist ja klaverimängu harrastav ema. Kasvasime üles pidevalt midagi ümisedes, tinistades ja harjutades, nii juhtmega kui ilma! Koos õdedega said läbi lauldud ja mängitud kõik koosseisud, mida oskasime ette kujutada: laulukoorid, soolo- ja duetilaul, folk- kui rokkbändid. Suures vaimustuses hüppasime ühe pilli tagant teise taha ja käisime esinemas nii viksidel konkurssidel kui suitsustes rokiklubides.

Tunnen ennast mõnusalt kitarri ja ukulele taga ja olen paar aastat õppinud ka klaverit. Väga palju on mind inspireerinud esimene muusikaõpetaja Eha Sepp ja hilisem lauluõpetaja Thea Paluoja.

Beebide lauluringi sattusin esimest korda juhendama Stockholmi Eesti majas, kus Eestist eemal elades käisime koos suurest armastusest ja igatsusest kodumaiste viiside järele. Mõned aastad tagasi aga aitasin käima lükata Waldorf lasteaeda Hiinas Shenzheni linnas ja õpetasin seal pisikestele särasilmadele hoopis ingliskeelseid laulukesi.

Olen kolme poisi ema ja tahan ka neilegi edasi anda armastust muusika vastu. Tean, et muusikaarmastus tuleb paljuski just kodust – see, kuidas peres tähtpäevi peetakse ja kas põranda pühkimise või nõudepesu juurde viisijupikest ümisetakse. Loodan, et minu tunnid õpetavad lastele nii mõnegi vahva laulu, mida koos emme-issiga kodus järgi laulda ja vaimustust sellest ilusast maailmast, mis räägib meiega läbi helide keele.

Back To Top